Snapchat Nedir? Nasıl Kullanılır ve Hesap Nasıl Silinir

Yeni başlayanlara Snapchat nasıl kullanılır rehber. Bilmediğiniz birçok tüyo ile snapchat ağında kendinizi geliştirebilirsiniz. Snapchat hakkında bilgisi olmayan herkesin kullanabileceği, gizliliğe önem veren kişilerin tercih ettiği sosyal medyadır.

Snapchat, genellikle gençlerin kullandığı sosyal medya ağıdır. Anlık fotoğraf, video, metin paylaşma yapılabilen, anlık silinme özelliğine sahiptir. Diğerlerinden ayıran özellik ise paylaşılan her şeyin anlık silinmesidir. Paylaştığınız fotoğraf asla kalmaz saniyeler içerisinde silinerek güvenliğinizden taviz vermezsiniz. Resim, fotoğraf veya videolarınızın başka ellere geçmesinden korkanlar özellikle snapchat kullanabilir.

Her geçen gün popüler sosyal medya olmaya aday birçok uygulama hayatımıza girmekte. Bazıları ülkemizde yaygın olmasa dahi zaman içerisinde kullanımı artmakta. Snapchat uygulamalar arasında en güvenlisi gösteriliyor. Paylaşımlarınızın güvende olduğunu bilmek iki tarafı da rahatlatacak. Topluluğa girdiğinizde yanınızdakilerle sohbet ederken söylenenlerin kayıt altına alınmasını istemezsiniz. Snapchat’te sosyal medyada tamda size bunu sunuyor. Kullanım kolaylığı ve güvenirliği ile milyonlarca kişi tarafından aktif kullanılıyor.

Akıllı telefonlar yaygınlaştıkça sosyal medyalara olan ilgi de artıyor. Fotoğraf ve videolarınızı paylaşırken tedirgin hissi yaşayan milyonlarca kişi snapchat ile sorunlarına çözüm buluyor. Sosyal ağlar popüler oldukça getirdiği tehlikeler artıyor, son yıllarda popüler sosyal medya ağlarından biri bilgileri satmakla yargılanmıştı. Snapchat size bu güvenliği vererek rahatlıkla sosyal medyada aktif olmanızı sağlıyor.

Fotoğraf, video ve metinleri paylaşma imkanı sunan sosyal medya uygulamasıdır. Telefonlarınıza yükleyeceğiniz uygulama güzel vakitler geçirmenizi sağlayacak. Hikaye modu sayesinde genç bir kitleye sahip. Snapchat sayesinde eğlenceli videolar izleyebilir, popüler hikayeleri takip edebilir, arkadaşlarınız ile güvenli görüşmeler sağlayabilirsiniz. Şu zamanlarda gençliğin gözdesi.

Snapchat Nasıl Kullanılır

Snapchat uygulamasının kullanımı oldukça basittir. İlk açılışta karşınıza kayıt ol ekranı çıkacaktır. Kayıt olduktan sonra, ana ekrana geçerek kullanıma açılıyor. Kayıt olurken girdiğiniz bilgiler kimse tarafından görülmemektedir. Snapchat’i özel kılan detaylardan biri kişisel bilgilerinizin tamamen gizli olmasıdır.

Ekranın alt ortasında bulunan yuvarlak daire ikona tıklarsanız fotoğraf çeker. Basılı tuttuğunuzda video özelliği açılarak video kaydeder. Ekranın herhangi bir yerine çift tıklarsanız kamera değişerek ön ve arka kamera arasında geçiş yapar. Sağ üst köşede yer alan ikon ile ön ve arka kamera arasında geçiş sağlar. Fotoğrafınızı çektikten sonra sol alt tarafta yer alan süre işaretini kullanarak, başkalarının paylaşımlarınızı ne kadar süre görebileceğini belirleyebilirsiniz. Fotoğrafınızı çektikten sonra sağ üstte bulunan kalem işaretine tıklayarak resminizin üzerinde çizimler yapabilirsiniz. Fotoğrafa ekstradan bir süslemeler eklemek istiyorsanız o zaman ekrana basılı tutarak sağa kaydırmanız yeterli olacaktır. Ekstradan ikinci bir yapışkan kullanacaksanız bir parmağınızı ekrana basılı tutarken diğer parmağınızla kaydırdığınızda ikinci filtreleme eklenecek.

  Tumblr Nedir? Nasıl Kullanılır ve Hesap Nasıl Silinir

İçeriğinizi oluşturduktan sonra yayınlamak istiyorsanız filtreleme sistemi kullanabilirsiniz. Dilerseniz hikaye paylaşımı yaparak tüm takipçileriniz ile paylaşabilir veya istediğiniz kişileri işaretleyerek sadece onların görmesini sağlayabilirsiniz. Önceden belirlenen görüntülenme süresinden sonra ekrandan silinecektir fakat ikinci bir kez izleme hakkı tanınıyor, ikinci bir kez izlendiğinde bildirim gösterir. Paylaşımınızın ekran görüntüsü alınması durumunda snapchat uygulaması ekran görüntüsü alındığına dair bildirim gösterir. Uygulamanın ayarlar kısmında profiliniz kimler görüntüleyebileceğini seçebilirsiniz. Arkadaşlarınız, özel olanlar veya herkese açık bir şekilde.

Snapchat aynı zamanda whatsapp gibi sohbet etmenize olanak sağlıyor. Sesli, görüntülü veya yazılı iletişim kurabiliyorsunuz.

Snapchat Tüyoları

  • Video çekerken arka plana müzik koymak isterken, telefonunuzda müzik çalarken çekim yapabilirsiniz.
  • Galerideki fotoğrafları snapchat üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
  • Snapchatte yazı alanı kısıtlamasını aşmak için mesaj yazma yerinde 5 satır aşağıya gelip 5 satırı kopyalayarak snapchat yazı kısmına kopyalayın. Snapchat yazı limitini aşmış olacaksınız.
  • Snapchat fark ettirmeden ekran görüntüsünü kaydetmek için Az Screen Recorder uygulamasını kurarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.
  • Ekranın sağ üst kısmındaki yapışkan özelliğine tıkladığınız zaman ekrana gelen yapışkanı yakınlaştırarak filtreleme uygulayabilirsiniz.
  • Işık azaldığında sol üst tarafta ay şekline benzeyen simge ile resmin ve videonun parlaklığını ayarlayabilirsiniz.
  • Snapchat’teki tüm çerezleri silmek istiyorsanız ayarlardan hafızayı temizleyebilirsiniz.

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir

snapchat hesap silme
Snapchat uygulamasına ait hesabınızı kapatmak istiyorsanız kolaylıkla hesap silme işlemi yapabilirsiniz. Hikayeleriniz, fotoğraflarınız ve videolarınızı tamamen kaldırmayı sağlayacaktır. Spanchat uygulamasında paylaştığınız her şey 24 saat içerisinde tamamen silinir. Hesap kapatmaya karar verdiyseniz https://accounts.snapchat.com buradaki adrese giriş yapınız. Paylaştığımız linkle giriş yaptıktan sonra hesap bilgilerinizi girmenizi isteyecektir, yaptığınız takdirde karşınıza “Delete Account” çıkacaktır ve tıklamanız takdirde hesabınız silinme aşamasına geçiş yapacaktır. Hesabınız dondurulduktan sonra 1 hafta içerisinde vazgeçebilirsiniz. Hesabınıza tekrar giriş yaparak silinme işlemini durdurmanız mümkündür. Silinen hesaplar bir daha geri getirilememektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu